Środki i chemia do czyszczenia samochodu

  • Show Sidebar

Jest 85 produktów.

Środki do czyszczenia auta

Wszyscy kierowcy wiedzą, że o samochód trzeba dbać kompleksowo. Nie tylko regularnie sprawdzać jego stan techniczny, ale również czyścić i konserwować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Należy je systematycznie odkurzać, myć, wyrzucać śmieci, neutralizować nieprzyjemne zapachy. Trzeba również troszczyć się o stan lakieru, wycieraczek i szyb. Jakimi środkami zrobić to najsprawniej i najskuteczniej?

Środki do pielęgnacji samochodu

Spośród preparatów do czyszczenia auta znajdziemy bardzo szeroki wybór szamponów zarówno do prania tapicerki, jak i do pielęgnacji karoserii. Jednym z bardziej innowacyjnych środków jest Quartz Shampoo marki Tenzi. Podczas mycia tworzy on na lakierze kwarcową powłokę zabezpieczającą, która ulega wzmocnieniu z każdym kolejnym myciem. Powłoka ma na celu poprawić kondycję i wygląd lakieru – utrudnia osadzanie się na nim brudu i chroni przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Ponadto, samochód wyczyścić możesz również przy pomocy aktywnej piany. Lakier będzie pięknie lśnił dzięki pielęgnującym woskom, a szyby – dzięki odpowiednim preparatom czyszczącym.

Akcesoria do czyszczenia samochodu

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie (np. w Inter Cars Skierniewice) można znaleźć wiele przydatnych akcesoriów do samodzielnego mycia auta. W ofercie jest szeroki wybór szczotek, również takich z możliwością podłączenia do węża z wodą. Dostępne są rękawice, np. z owczej wełny lub z mikrofibry, gąbki, ściągacze do wody, ręczne wytwornice piany lub opryskiwacze ciśnieniowe. Tak duży asortyment produktów daje gwarancję, że będziemy w stanie utrzymać swój pojazd w czystości bez konieczności korzystania z usług profesjonalnych firm sprzątających.

Płyny do mycia auta — polecane marki

Jeśli leży nam na sercu troska o środowisko naturalne, poszukajmy do mycia samochodu płynów biokompatybilnych. Warto zaufać sprawdzonym producentom, takim jak Clinex, Nerta, Tenzi czy Kärcher. Aby odseparować zanieczyszczenia od gruntu, skorzystajmy z maty do mycia auta. Jej wypełnione pianką krawędzie zapobiegną wyciekowi brudu na zewnątrz.

Czyszczenie wnętrza auta — jak to zrobić dobrze?

Jeżeli nie chcemy powierzyć swojego auta w ręce profesjonalnej firmy sprzątającej i zależy nam, aby kompleksowo wyczyścić je samodzielnie, powinniśmy przestrzegać kilku istotnych zasad.

Przede wszystkim, należy dobrać odpowiednie preparaty. Można przykładowo poszukać w Internecie przeprowadzonych przez użytkowników rankingów środków do czyszczenia wnętrza samochodu. Ważne, aby skutecznie usuwały zabrudzenia, a przy tym nie niszczyły tapicerki czy innych powierzchni.Inny specyfik dobierzemy do tapicerek skórzanych, a inny – do tworzyw sztucznych. Jeszcze inne przydadzą się do czyszczenia kokpitu, podsufitki, drzwi czy szyb. Możemy albo kupować każdy środek osobno, albo zdecydować się na zakup zestawu – w ten sposób zaopatrzymy się we wszystkie potrzebne produkty naraz. Będzie to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy, zwłaszcza jeśli brak nam doświadczenia i nie wiemy, które środki sprawdzą się najlepiej.

Jeżeli myjemy wnętrze samochodu samodzielnie, powinniśmy robić to w ciepły i słoneczny dzień, aby tapicerka mogła dokładnie wyschnąć. Zwykle zajmuje to nieco więcej czasu, dlatego warto to dobrze zaplanować.

Oczywiście możemy również zdecydować się na czyszczenie na sucho – wtedy suszenie nie będzie konieczne. Świetnym środkiem do tego celu jest płyn T3 firmy Brayt. Nadaje się zarówno do czyszczenia karoserii, wnętrza samochodu, jak i szyb i lusterek. Tworzy na czyszczonych powierzchniach powłokę antystatyczną – niewidzialną warstwę ochronną, która ma zapobiegać przyleganiu brudu w przyszłości.

Sklepy motoryzacyjne oferują dziesiątki produktów do mycia auta różniących się między sobą ceną, skutecznością, pojemnością oraz spektrum działania. Aby wybrać idealne dla siebie, należy przede wszystkim dokładnie zapoznać się z informacjami producenta oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, zasięgnąć rady specjalisty.