Czyściwa przemysłowe, papierowe do zabrudzeń

Kategorie
Filtry

System

Cena

35,00 zł - 370,00 zł
  • Show Sidebar

Jest 15 produktów.

Czyściwa przemysłowe — na co zwracać uwagę?

Niezwykle przydatne w przemyśle, np. w warsztatach samochodowych czy halach produkcyjnych, czyściwo przemysłowe występuje w kilku rodzajach. Jak odpowiednio dobrać je do rodzaju zabrudzeń? Które nada się najlepiej do plam ze smaru, a które do odpylenia powierzchni? Jakie są ceny czyściw przemysłowych?

Najlepsze czyściwa przemysłowe

Ze względu na rodzaj materiału, z którego je wykonano, czyściwa można podzielić na:

  • papierowe – bardzo wytrzymałe, a przy tym miękkie i delikatne w dotyku, są z powodzeniem stosowane właściwie w każdej branży;
  • bawełniane –mogą być stosowane do czyszczenia powierzchni zabrudzonych chemikaliami, olejami, smarem, czy tłuszczem. Skutecznie czyszczą i są całkowicie bezpieczne dla powierzchni. Odznaczają się wysoką chłonnością, pozwalają usunąć zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc, a przy tym mają przystępne ceny;
  • włókninowe – mogą być używane zarówno na mokro, jak i na sucho do usuwania plam z olejów i smarów, a także do polerowania powierzchni z użyciem profesjonalnych środków polerskich. Dobrej jakości czyściwo włókninowe chroni dłonie przed działaniem wysokiej temperatury, a także przed opiłkami metalowymi.

Czyściwa papierowe

Przy pomocy czyściwa papierowego możesz z powodzeniem usunąć zabrudzenia z powierzchni delikatnych, podatnych na uszkodzenia mechaniczne. Użyjesz go do czyszczenia z pomocą detergentu, wody, rozpuszczalników i oleju.

Do najpopularniejszych czyściw papierowych należą te marki Katrin. Są niezwykle chłonne, a przy tym odporne na rozrywanie. Nie rozwarstwiają się ani nie rozmakają.

Czyściwa w rolce

Ze względu na wygodę użytkowania korzysta się z nich w niemalże każdej branży – metalowej, motoryzacyjnej, a także hotelowo–gastronomicznej. W roli występują przeważnie czyściwa celulozowe. Dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością świetnie sprawdzają się w kuchniach barów i restauracji.

Czyściwa do trudnych i średnich zabrudzeń

Zmagasz się ze szczególnie trudnymi zabrudzeniami? Zainwestuj we włókninowe czyściwo wielozadaniowe firmy Tork. Jest zaskakująco wytrzymałe i niezwykle chłonne. Pozwala usunąć zarówno plamy ze smarów i olejów, jak i zabrudzenia organiczne. W swojej ofercie marka Tork posiada również nasączane czyściwo włókninowe przeznaczone do czyszczenia rąk z uporczywych zabrudzeń.

Należy zwrócić uwagę, aby czyściwo, którego używamy do polerowania, koniecznie było bezpyłowe. Może być wykonane z bawełny lub celulozy. Ważne, aby nie pozostawiało na powierzchniach żadnych pyłków ani włókien. Można je wykorzystać, przykładowo, w gastronomii do polerowania sztućców.

Specjalistyczne czyściwo przemysłowe najczęściej jest białe, ale można kupić je też w innym kolorze. Trzeba mieć jednak świadomość, że barwnik może wnikać w czyszczone powierzchnie. Jeśli chcemy tego uniknąć, wybierzmy czyściwo białe.

Ceny czyściw są bardzo różne. Mogą się wahać od ok. 20 do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy od rodzaju materiału, marki produktu oraz długości rolki.

Jeśli przejrzymy oferty sklepów internetowych, na pewno znajdziemy takie, które spełni nasze oczekiwania.