Urządzenia i maszyny do sprzątania w firmach

Filtry

Cena

905,00 zł - 3 410,00 zł

Rodzaj mycia

 • Show Sidebar

Jest 14 produktów.

Maszyny do czyszczenia podłóg

Jeżeli posiadasz biuro, firmę albo jesteś właścicielem dużego obiektu użyteczności publicznej, zapewne wiesz, jak wielkim wyzwaniem jest utrzymanie go w nienagannej czystości. Nie wystarczy zwykłe wiadro z mopem – tu już potrzeba specjalistycznej maszyny sprzątającej. Choć również w prywatnym domu, zwłaszcza jeśli ma duży metraż, można skorzystać z urządzenia czyszczącego. Jak je dobrze wybrać? Które maszyny czyszczące są najlepsze? Czym różnią się te do mycia przemysłowego od tych do sprzątania w domu?

Maszyny sprzątające — najlepsze marki

Bez wątpienia profesjonalne maszyny czyszczące powinny być bezpieczne, nieawaryjne, łatwe w użytkowaniu i konserwacji oraz przede wszystkim skuteczne. Takie są z pewnością urządzenia najlepszych marek, do których należą:

 • IPC,
 • Kärcher,
 • Ghibli&Wirbel,
 • Hako,
 • Numatic.

Wspomniani producenci dokładają wszelkich starań, aby ich szorowarki, myjki, odkurzacze i maszyny czyszczące łączyły w sobie zalety najnowszych rozwiązań technologicznych z jak najbardziej kompaktowym rozmiarem. Mają być wydajne, mobilne i przystępne cenowo.

Maszyny do mycia i czyszczenia podłóg

Jaka jest jedna z największych zalet maszyn szorująco-zbierających do czyszczenia podłóg? Taka, że podczas pracy nie tylko usuwają wszelkie zabrudzenia, ale również jednocześnie osuszają podłogę z nadmiaru wody. Jest to o tyle istotne, że śliskie posadzki w restauracjach, galeriach handlowych czy dworcowych halach mogą prowadzić do bardzo niebezpiecznych wypadków.

Maszyny czyszczące można stosować na powierzchniach różnego rodzaju – płytkach ceramicznych, drewnie, kamieniu. W tym przypadku ważne jest, aby odpowiednio dobrać rodzaj i grubość szczotek.

Wybierając szorowarkę, należy wziąć również pod uwagę metraż podłogi, którą będzie sprzątać. Na tej podstawie należy dobrać szerokość szczotek, a także pojemność zbiornika na płyn czyszczący oraz brudną wodę.

Myjki do podłóg przemysłowych

Wykorzystywane do utrzymania porządku w dużych obiektach myjki do podłóg przemysłowych powinny charakteryzować się wytrzymałością podczas intensywnej eksploatacji, a także pracy w trybie ciągłym.

Według danych firmy Numatic najbardziej wydajna automatyczna myjka do podłóg przemysłowych jest w stanie w ciągu godziny wyczyścić posadzkę o powierzchni aż 3000–5000 m2!

Urządzenia do mycia podłóg w domu

Poza najpopularniejszym zestawem złożonym z odkurzacza i ręcznego mopa o czystość podłóg w domu można dbać na wiele innych sposobów. Wśród przydatnych urządzeń, w które warto się w tym celu zaopatrzyć, są:

 • pionowe odkurzacze w zestawie z mopem (parowym, np. marki Bissell lub elektrycznym, np. Philips);
 • mop parowy (np. Vileda);
 • mop elektryczny (np. Kärcher);
 • odkurzacze automatyczne z funkcją mopowania (np. iROBOT, Dibea);
 • parownica o pojemności 1L (Kärcher).

Jak widać, wybór urządzeń do czyszczenia podłóg w domu jest rzeczywiście duży. Oczywiście ręczne będą nieco dokładniejsze – doczyścimy z ich pomocą nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Automatyczne mają pewne ograniczenia – nie dotrą do wszystkich zakamarków. Pozwalają jednak oszczędzić sporo czasu, możemy zatem śmiało z nich skorzystać, jeśli nie planujemy generalnego sprzątania. Wybierzmy takie rozwiązanie, które w danej chwili będzie dla nas optymalne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby czasem sprzątać ręcznie, a innym razem użyć maszyny czyszczącej.