Mydło do dezynfekcji rąk. Mydła kuchenne, toaletowe

  • Show Sidebar

Jest 59 produktów.

Mydło do dezynfekcji rąk

Częste mycie rąk jest niezbędne, aby ograniczyć przenoszenie się groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych. Warto zainwestować w dobre mydło antybakteryjne. Jak je wybrać? Na co szczególnie zwracać uwagę podczas zakupów?

Mydło antybakteryjne szpitalne

Aby zapobiegać przenoszeniu niebezpiecznych chorób, personel szpitalny musi dbać o sterylną czystość rąk. Szpitalne mydła antybakteryjne mają za zadanie usuwać gromadzący się na dłoniach brud, a także ograniczać namnażanie się bakterii. Koniecznie muszą mieć pH neutralne dla skóry i przy skutecznym działaniu jednocześnie dbać o naskórek. Dobrze, żeby miały łagodny, niedrażniący zapach lub były w ogóle go pozbawione.

W związku z intensywnym zużyciem mydła dla szpitali występują zwykle w dużych pojemnościach (5 litrów).

Mydło do chirurgicznego mycia rąk

W warunkach szpitalnych nieodzowne jest zapewnienie idealnej, higienicznej czystości dłoni. Warto zainwestować w profesjonalne produkty, gdyż inwazyjny preparat może uszkadzać barierę lipidową skóry. Mydło chirurgiczne powinno mieć jak najbardziej naturalny skład i doskonałe właściwości myjące i dezynfekujące, aby skutecznie usuwać wszelkie zanieczyszczenia, w tym bakterie i wirusy. Ma być na tyle łagodne, aby lekarze i personel medyczny, z powodów zawodowych zobligowani do częstego mycia rąk, mieli produkt, który nie podrażnia i jest dobrze tolerowany nawet przez skórę wrażliwą.

Płyny do mycia rąk

O wiele higieniczniejsze od kostek płyny do mycia rąk sprawdzą się tam, gdzie z łazienki korzysta większa liczba użytkowników. Ze względu na wygodę stosowania wyparły już właściwie tradycyjne mydła z większości gospodarstw domowych.

Płyny do mycia rąk mogą także zawierać substancje antybakteryjne i łączyć ze sobą funkcje myjącą i dezynfekującą.

Część z nich ma obłędne – słodkie, owocowe lub kwiatowe – zapachy, więc jeśli zależy ci, aby mydło w płynie pielęgnowało również zmysły, bez wahania włóż takie do sklepowego koszyka.

W trosce o alergików i osoby o szczególnie wrażliwej skórze niektóre płyny do mycia rąk nie zawierają żadnych substancji zapachowych.

Mydło antybakteryjne bez spłukiwania

Większości z nas trudno byłoby się obejść bez antybakteryjnego żelu do rąk. Przydatny w podróży, na placu zabaw, w pracy i w szkole – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy szybko i skutecznie umyć ręce, a nie mamy dostępu do łazienki.

Odkażacze do rąk mają niewielką pojemność (zwykle ok. 100 ml), zmieszczą się zatem w damskiej torebce, plecaku, czy schowku samochodowym. Są także niezwykle wydajne – do skutecznego umycia rąk wystarczą ok. 3 ml.

Żele antybakteryjne nie wymagają spłukiwania, są szybkoschnące i nie pozostawiają na skórze śliskiej warstwy. Dzięki specjalnym właściwościom powodują zahamowanie namnażania się drobnoustrojów.

Niektóre z nich mogą nadmiernie przesuszać naskórek i prowadzić do podrażnień, dlatego szukaj takich, które mają w składzie substancje nawilżające i natłuszczające, np. glicerynę kosmetyczną.

Na rynku dostępnych jest wiele świetnych preparatów. Część osób zastanawia się również, jak zrobić mydło antybakteryjne w warunkach domowych. Z pomocą przychodzi Internet. Znajdziemy tam mnóstwo przepisów na domowe mydło i spray do dezynfekcji rąk. Ich punktem wspólnym jest to, że przygotujemy je na bazie alkoholu.

Przykładowy przepis:

  • 70% alkoholu etylowego (spirytus 95%),
  • żel aloesowy (w proporcji 70:30),
  • olejek eteryczny w stężeniu 1% (z drzewa herbacianego, lawendowy lub pomarańczowy).

Należy pamiętać, aby domowy specyfik zużyć w ciągu maksymalnie 2 miesięcy.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na specyfik domowej roboty czy sklepowy preparat, ręce powinniśmy myć dokładnie i jak najczęściej. Tylko systematyczność pozwoli zachować optymalną czystość i higienę.